Kurier Pocztex Suchań tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno więc zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, również starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, lub usługa kurierska poczty polskiej stanowi znacznie konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do domu oraz przejrzysty system reklamacji. Do wyboru jesteśmy nowe typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera swego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Kalisz Pomorski tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką cechą jest wówczas, że przesyłkę weźmiemy w jakimś oddziale Poczty Polskiej oraz w jakimś elemencie pocztowym. Nie wymagamy to szukać punktu kurierskiego, każdy przecież wie, gdzie jest najdroższa Poczta. Paczkę może też odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Zezwala na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, jest zatem urządzenie dające w łatwy oraz szybki sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu jesteśmy więcej dojazd do śledzenia paczki. Warto wspomnieć więcej o kalkulatorze cen, dzięki któremu szybko obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Kalisz Pomorski tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele rodzajów naszych usług kurierskich, co widać stanowić dezorientujące, przychodzimy a z poradą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia codziennego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa idąca w zasięgu miast powiatowych, montowana w przeciągu 4 godzin. Idealna, jeżeli chcemy przesłać coś błyskawicznie w terenie polskiego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o mocy do 10kg, w jeden raz dla pań, którym nie chce na szybkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na jutro”, gwarantuje doręczenie kolejnego dnia, pozwala też na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i przynoszone bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, szczegóły są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak prawdziwą paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Kalisz Pomorski tel. 730 608 208

W relacje od wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których suma długości wszystkich krajów nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje więcej możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym można przeczytać poniżej, w fazie poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy kraj nie może przekroczyć 200 cm.

Szczególnie poważną wiadomością istnieje same to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeżeli więc Twoja paczka istnieje na przeszkodzie gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich dopełnia swoją ofertę usługami dodatkowymi, o czym warto znać ze względu na unikalność niektórych z nich, oraz to, że często o stanowieniu tych usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w dziedzinie: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, doręczenie we wybranym dniu, odbiór w obiekcie, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości oraz ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są te usługi takie jak danie do konkretnej godziny, doręczenie na określoną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, i nawet w sobotę, niedzielę i święta. Na pomoc zasługuje też dostępna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Kalisz Pomorski tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę kontynuować jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej stanowi bardzo intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, jaki widzi się na potwierdzeniu nadania, i system Śledzenie paczek odnajdzie i zaprezentuje wszystkie szczegółowe dane zajmujące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Kalisz Pomorski tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments